متخصص قلب – 3 علامت که به این معناست که شما نیاز به دیدن یکی دارید

متخصص قلب یک پزشک است که به طور خاص مسائل مربوط به سیستم قلبی عروقی را درمان می کند. این بدان معناست که می تواند هر چیزی را که مربوط به قلب و همچنین وریدها و عروق است درگیر کند. وقتی فردی به دانشکده پزشکی می رود ، می تواند در زمینه های مختلف تخصص داشته باشد.

بنابراین اگر دانش آموزی می خواهد مناطق خاصی از قلب را مطالعه کند ، این بدان معناست که او ملزم به گذراندن چندین سال مدرسه مانند چهار سال تحصیل در مقطع کارشناسی و دانشکده پزشکی است. در طول دوره پزشکی ، تأکید بر طب داخلی است زیرا به سیستم قلبی عروقی مربوط می شود. علاوه بر این ، دانش آموز باید در امتحانی متخصص قلب در مشهد قبول شود که به او اجازه می دهد تا گواهینامه دریافت کند.

در نتیجه ، وی واجد شرایط درمان بیماران مبتلا به ناراحتی قلبی یا سایر مسائل مرتبط است. این می تواند شامل کودکان مبتلا به مشکلات قلبی نیز شود. چند علامت عمومی که پرچم قرمز هستند را کشف کنید که باید از متخصص قلب کمک بگیرید.

درد قفسه سینه
اگر از درد قفسه سینه رنج می برید که مانع از حرکت شما می شود ، وقت آن است که به پزشک مراجعه کنید. در حالی که درد در قفسه سینه لزوماً به معنی حمله قلبی نیست ، اما هنوز هم دلیلی برای زنگ خطر است. این به این دلیل است که درد در قفسه سینه می تواند به معنی محدود شدن جریان خون باشد زیرا عروق شما باریک هستند و خون نمی تواند آزادانه عبور کند. از سوی دیگر ، سوء هاضمه بد یا سوزش قلب می تواند باعث ایجاد درد شدید در افراد شود. اگر علائم همچنان ادامه داشت ، ممکن است بخواهید برای آزمایش بیشتر به متخصص قلب مراجعه کنید تا مطمئن شوید این بیماری جدی تر نیست.

تنگی نفس
این فکر که نمی توانم نفس بکشم ترسناک است. بدتر از آن ، می توانید نفس عمیق بکشید ، اما هنوز احساس نکنید که به اندازه کافی هوا دریافت می کنید. برای برخی ، این موضوع به قلب مربوط نمی شود. در واقع ، ممکن است به دلیل آسم باشد. همچنین ، اگر در حال تمرین شدید هستید ، ممکن است احساس کنید که باید سرعت خود را کاهش دهید تا بتوانید نفس خود را که معمول است ، بکشید. با این حال ، اگر مشکلاتی دارید که به سرعت حل نمی شوند ، باید علل دیگر را در نظر بگیرید و به متخصص قلب مراجعه کنید.

گاهی اوقات ، تنگی نفس می تواند نشانه نارسایی قلبی باشد. در حالی که این بدان معنا نیست که قلب شما از کار افتاده است ، اما به این معنی است که به درستی کار نمی کند. اغلب اوقات ، این نقص به دلیل تجمع مایعات در بدن است زیرا قلب شما پمپ نمی کند یا همانطور که باید حرکت می کند. این می تواند انجام کارهایی مانند دویدن ، دویدن ، یا سادگی راه رفتن در طبقه بالا را دشوار کند.